Dzieci już od tygodni z wielkim podekscytowaniem wspominały, w kogo się zamienią w czasie nadchodzącego Balu Karnawałowego. W końcu nadszedł tan czas i nasi podopieczni zamianili się we wróżki, biedronki, księżniczki, motyle, pszczółki i wiele innych postaci.

Podczas samego balu tańczyliśmy wspólnie w kółeczku, w parach, do prostej choreografii „Jedzie pociąg z daleka”. Pociąg zatrzymywał się na każdej stacji, oznaczającej kraj, z której pochodzi dany taniec. W ten sposób, dzieci bawiły się do utworów muzycznych, takich jak: „Kaczuszki”, „Boogie-Woogie”, „Kankan” i wiele innych. Jednak najważniejszy dla dzieci, a szczególnie dla dziewczynek był „pokaz mody”. Dzieci chętnie wskakiwały na podest, prezentując swoje kolorowe stroje, pokazując się z każdej strony. Klimat pomogły zrobić kolorowe światła, dzięki którym dzieci poczuły się, jakby stały na scenie.

Na zmęczonych tańcami uczestników Balu czekała jeszcze jedna niespodzianka – malowanie buziek. Każde dziecko mogło być tym, kim tylko chciało. To był dzień pełen emocji, bo dzieci mogły się wcielić w swoje ulubione bajkowe role czy postacie. Tylko jeden taki dzień w roku!