W pierwszym marcowym tygodniu zaszczycił Nas swoją obecnością Pan zoolog, który przywiózł dwa węże - Kasię i Kubusia oraz najróżniejsze okazy, które chciał pokazać Dzieciom. Nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć i dotknąć różnego rodzaju koralowce, zęby rekina, dom ośmiornicy oraz muszle. Bardzo podobał im się fakt, że z muszli dochodzi pewien przyjemny dźwięk – szum morza.

Węże nie były jadowite, wręcz przeciwnie, były łagodne i oswojone. Wąż Kasia pochodzi z Ameryki, ma 6 lat i je ptaki i gryzonie. Natomiast wąż Kubuś nie może przebywać w jednym pomieszczeniu z Kasią, ponieważ lubi jeść inne węże. Pan zoolog okazał się bardzo miły i chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez Dzieci, które były bardzo podekscytowane mogąc pogłaskać i wziąć na ręce Kasię i Kubusia. Wykazały się dzisiaj ogromną odwagą!

Ten dzień zapamiętamy na bardzo, bardzo długi czas!