Domowa, rodzinna atmosfera
Naszym celem jest zapewnienie dzieciom rodzinnej, wspierającej atmosfery poprzez troskliwą opiekę pedagogów oraz kameralność ośrodka.

Odkrywanie potencjału dziecka
Mała grupa dzieci oraz sposób organizacji zajęć powoduje, że każde dziecko jest postrzegane indywidualnie z uwzględnieniem i poszanowaniem jego potrzeb mając szansę rozwijania własnych talentów.Co wyróżnia nasze przedszkole

Zajęcia w języku polskim i angielskim
Każdego dnia w określonym przedziale czasu równolegle w zajęciach biorą udział nauczyciele posługujący się językiem polskim i angielskim. Dzięki temu dziecko w naturalny sposób przebywa w środowisku anglojęzycznym a nauka języka odbywa się bez wywierania presji ani konieczności stosowania metod akademickich. Dziecko samodzielnie decyduje, w którym momencie i w jakim stopniu chce komunikować się w języku polskim, a kiedy w angielskim. Nauczyciel mówiący po angielsku komunikuje się z dziećmi tylko w tym języku. Nawet jeżeli dziecko zwróci się do niego po polsku, odpowiedź otrzyma jedynie w języku angielskim.

Ekologia
W przedszkolu dbamy o to by dziecko wzrastało w świadomie przygotowanym otoczeniu, w którym ekologia jest źródłem cennych wartości i ukierunkowuje dzieci na rozwijanie wrażliwości nie tylko wobec innych ludzi ale także, w stosunku do Natury. Sale przedszkolne w możliwie największym stopniu wyposażone są w elementy i zabawki stworzone z materiałów naturalnych. Pedagodzy za cel stawiają sobie pokazanie dziecku ekologicznego stylu życia poprzez przykład i zaangażowanie w proekologiczne zajęcia.

Zdrowe, ekologiczne odżywianie
Kładziemy nacisk na promowanie zdrowego żywienia, opartego na certyfikowanych ekologicznych produktach lub pochodzących z zaufanych źródeł. Dzieci żywione są według zasad odpowiednio zbilansowanej diety wegeteriańskiej lub wegańskiej dobranej w oparciu o zalecenia specjalisty. Posiłki przygotowujemy we własnej kuchni.

Stosowanie zasad „Porozumienia bez przemocy” (ang. „Nonviolent Communication”)
W naszym przedszkolu stosujemy metody „Porozumienia bez Przemocy” stworzone przez Marshalla Rosenberga. Jest to sposób komunikacji, którego głównymi założeniami są: otwarte wyrażanie swoich potrzeb i emocji oraz dzielenie się uczuciami. Punktem wyjścia tego programu jest empatia zarówno wobec siebie jak i innych oraz porozumiewanie się "z poziomu serca".

Prowadzenie zajęć we współpracy z dziećmi
Pedagodzy podczas zajęć współdziałają z dziećmi umiejętnie prowadząc je i jednocześnie wsłuchując się w ich potrzeby. Stwarzają warunki do współtworzenia zajęć przez dzieci, a w zależności od sytuacji mogą na bieżąco korygować ich przebieg jeżeli jest to korzystniejsze dla grupy. Udział dzieci w zajęciach jest zawsze dobrowolny.

Oferowanie wszystkich zajęć wszystkim dzieciom w ramach abonamentu
Zawsze wszystkie zajęcia w ramach grupy przedszkolnej są oferowane wszystkim dzieciom. Dzięki temu żadne z nich nie czuje się traktowane inaczej niż rówieśnicy.