Indywidualne podejście do dzieci
Kameralna grupa dzieci oraz sposób organizacji zajęć powoduje, że każde dziecko jest postrzegane indywidualnie z uwzględnieniem i poszanowaniem jego potrzeb mając szansę rozwijania własnych talentów.Co wyróżnia nasze przedszkole

Domowa, rodzinna atmosfera
Naszym celem jest zapewnienie dzieciom rodzinnej, wspierającej atmosfery poprzez troskliwą opiekę pedagogów oraz kameralność Przedszkola.

Powiększona ilość kadry
Zwiększona ilość kadry w naszym przedszkolu to przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, większa elastyczność oraz możliwości lepszego dostosowania do specyficznych potrzeb Dziecka i Rodzica.

Empatia, Bliskość i Relacja
Nasza pedagogika opiera się na założeniach komunikacji empatycznej. Zależy nam na poznawaniu i rozumieniu własnych emocji, szanujemy zdanie dzieci oraz ich indywidualne potrzeby. Inspirujemy się takimi nurtami jak: pedagogika naturalna i waldorfska, psychologia rozwojowa dziecka oraz NVC (Nonviolent Communication).

Zajęcia w języku angielskim codziennie
Każdego dnia aktywizujemy potencjał językowy dzieci poprzez prowadzenie spontanicznych, zajmujących zabaw i gier, opowiadań lub teatrzyków w języku angielskim.

Ekologia
W przedszkolu dbamy o to by dziecko wzrastało w świadomie przygotowanym otoczeniu, w którym ekologia jest źródłem cennych wartości i ukierunkowuje dzieci na rozwijanie wrażliwości nie tylko wobec innych ludzi ale także, w stosunku do Natury. Sale przedszkolne w możliwie największym stopniu wyposażone są w elementy i zabawki stworzone z materiałów naturalnych. Pedagodzy za cel stawiają sobie pokazanie dziecku ekologicznego stylu życia poprzez przykład i zaangażowanie w proekologiczne zajęcia.

Zdrowe, ekologiczne odżywianie
Kładziemy nacisk na promowanie zdrowego żywienia, opartego na certyfikowanych ekologicznych produktach lub pochodzących z zaufanych źródeł. Dzieci żywione są według zasad odpowiednio zbilansowanej diety wegeteriańskiej lub wegańskiej dobranej w oparciu o zalecenia specjalisty. Posiłki przygotowujemy we własnej kuchni.

Prowadzenie zajęć we współpracy z dziećmi
Pedagodzy podczas zajęć współdziałają z dziećmi umiejętnie prowadząc je i jednocześnie wsłuchując się w ich potrzeby. Stwarzają warunki do współtworzenia zajęć przez dzieci, a w zależności od sytuacji mogą na bieżąco korygować ich przebieg jeżeli jest to korzystniejsze dla grupy.

Oferowanie wszystkich zajęć wszystkim dzieciom w ramach czesnego
Zawsze wszystkie zajęcia w ramach grupy przedszkolnej są oferowane wszystkim dzieciom. Dzięki temu żadne z nich nie czuje się traktowane inaczej niż rówieśnicy.