Odpowiednio przygotowane otoczenie wspiera harmonijny rozwój dziecka, dlatego dużą uwagę zwracamy na ekologiczny wystrój wnętrza, a także naturalne zabawki i materiały do zajęć artystycznych. Widzimy głęboki sens w tym, aby dzieci przebywając w naszym przedszkolu ekologicznym wzrastały w poczuciu piękna i estetyki.

Uważnie zaprojektowane sale sprzyjają podejmowanym przez dzieci aktywnościom, dają możliwość zaspokojenia potrzeb kontaktu społeczno-emocjonalnego, potrzeby poznawania i bezpieczeństwa, aktywności, tworzenia, eksplorowania, spontaniczności i otwartości na wyzwania.Przedszkole ekologiczne Warszawa

Zabawki wykonane z naturalnych tworzyw: drewna, wełny, bawełny, lnu pobudzają wyobraźnię dziecka, stwarzają warunki do wielu kreatywnych zabaw, twórczych inicjatyw.

Naturalne materiały, w przeciwieństwie do syntetycznych, mają dużo korzystniejszy wpływ na organizm ludzki. Dodatkowo nie wydzielają toksycznych substancji oraz nie wytwarzają dodatniej jonizacji powietrza. W naturalnym otoczeniu poziom ujemnej jonizacji (korzystnej dla zdrowia) jest dużo wyższy.

Wśród zabawek, różnych pomocy rozwojowych i przedmiotów w przedszkolu dostępne są :

 • Materiały naturalne: różnego rodzaju elementy świata przyrody: szyszki, kamienie, muszle, kasza, suszone gałązki, elementy odpowiednio ściętego i spiłowanego drewna, a także piasek, woda.
 • Zabawki materiałowe, wykonane przez nauczycieli, rodziców, specjalistów takie jak lalki i zwierzątka.
 • Zabawki drewniane typu pojazdy, klocki i inne, służące wszelkim zabawom konstrukcyjnym.
 • Materiały, płachetki, kuferek strojów, służące odgrywaniu ról.
 • Kąciki tematyczne, aktywizujące do podejmowania różnych działań zabawowych (np. kuchnia, szałas, domek itp.)
 • Rośliny, szczególnie te które mają najkorzystniejszy wpływ na otoczenie, dobrą jonizację powietrza oraz pochłaniają substancje toksyczne.
 • Ekologiczne kosmetyki, olejki i mydła których używają dzieci.Eko ogródek w przedszkolu

Przedszkolny mini-ogródek ekologiczny

W sezonie wegetacyjnym w wydzielonej części naszego ogrodu zakładamy mały ogródek edukacyjny, w którym już na wiosnę siejemy pierwsze warzywa takie jak: rzodkiewka, sałata, marchewka, burak, fasolka oraz inne roślinki jak np. słoneczniki.

Każdego tygodnia dzieci, pod opieką nauczycieli, obserwują wzrost roślin, mogą też uczestniczyć w dbaniu o roślinki np. podlewając je. Warzywa uprawiane są w żyznej ziemi ogrodowej bez udziału jakichkolwiek środków ochrony i nawozów syntetycznych. Część z plonów po zebraniu jest rozdawana rodzicom tak aby mogli razem z dziećmi zabrać je do domu.

Nasz ogródek to jedna z najlepszych form budowania proekologicznej postawy u dzieci, która da swoje plony w przyszłości.

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.