„Naszą misją jest stworzenie atmosfery bliskości, wspieranie indywidualnego rozwoju dzieci oraz inspirowanie do nauki języka obcego.”

Przedszkole Niepubliczne Warszawa

Przedszkole Niepubliczne „Przygoda z Naturą” w Warszawie zostało stworzone jako przytulny dom, który wraz z otaczającym go ogrodem stanowi zaciszny zakątek dla niewielkiej liczby dzieci. W domu i ogrodzie zadbaliśmy o ekologiczne otoczenie, stanowiące, wraz ze zdrowym odżywianiem naszej własnej kuchni, ważny element harmonijnego rozwoju dziecka.

Nasza placówka jest także miejscem realizacji tego, co najważniejsze: radosnego i twórczego spędzania czasu, otwartości, funkcjonowania bez pośpiechu, bez presji na osiąganie wyników i bez rywalizacji. Okres dzieciństwa jest przede wszystkim czasem beztroski, zabawy oraz spontanicznego odkrywania otaczającego świata. To bezcenny moment w perspektywie całego życia. Wykorzystany właściwie tworzy solidny fundament dalszego rozwoju.

Ideą, którą się kierujemy, jest stworzenie rodzinnej atmosfery, w której każde dziecko doświadcza troski, uwagi i życzliwości. Pragniemy każdego dnia aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu przez dzieci naturalnych talentów i uzdolnień, jednocześnie pozostawiając im swobodę oraz możliwość wyboru a także pobudzając do kreatywności i eksperymentowania.

Naszą misją jest również stworzenie warunków do łatwego i przyjemnego przyswajania języka obcego czemu sprzyja okres dzieciństwa. Dlatego podczas zajęć komunikujemy się z dziećmi po polsku i po angielsku - tak jak ma to miejsce w rodzinach dwujęzycznych. Stwarza to dzieciom możliwość doskonałego startu do funkcjonowania we współczesnym, różnorodnym i wielokulturowym społeczeństwie.