W ramach codziennych zajęć przedszkolnych wykorzystujemy różnorodne metody i techniki pracy z dziećmi, które pomagają rozwijać ich twórczy potencjał. Są to m.in.:

Zajęcia rytmiczne
Poprzez doświadczanie przez dzieci różnych form muzycznych oraz rozwijanie zainteresowań związanych ze śpiewem i tańcem każde dziecko ma okazję do własnej ekspresji, a także kształtowania wyobraźni  i aktywności inicjowanej twórczą inspiracją.

Zajęcia przedszkolne w Warszawie

Teatrzyki empatyczne
Zajęcia pomagają dzieciom wejść w świat emocji – zarówno ich własnych jak i zrozumieć jakie emocjie mają inne osoby wokół nich. Teatrzyki pojawiają się cyklicznie i są układane według potrzeb dzieci. Głównymi bohaterami jest Kicia, Słoń i Lew.

Zajęcia kulinarne
Podczas tych zajęć dzieci wraz z nauczycielami przygotowują podwieczorki. Dzięki temu widzą cały proces powstawania ich ulubionych potraw zaczynając od szukania składników i krojenia poprzez mieszanie aż do kończąc na dekorowaniu i dzieleniu się posiłkiem.

Zajęcia muzyczno – ruchowe
Podczas tych zajęć dzieci doświadczają, że muzyka jest wszędzie dookoła nich oraz w nich samych. Dzieci same robią instrumenty muzyczne, tworzą muzykę z szyszek, poduszek a nawet własnych brzuchów.

Zajęcia z ceramiki
Zabawa z gliną daje dzieciom możliwość puszczenia wodzy fantazji i tworzenia własnych form. Dzieci rozwijają między innymi zmysł dotyku, poczucia estetyki i uważności. Podczas zajęć poznają cały proces tworzenia wyrobów ceramicznych - począwszy od ugniatania gliny, po malowanie wypalonych form. W trakcie zajęć widać ogromną dawkę wyciszenia, skupienia i współpracy.

 

Dodatkowo popołudniami podczas czasu wolnego:

Projekty badawcze
Ispirowane pomysłami dzieci, różnego rodzaju działania i aktywności, w których wspólnie możemy odkryć, np. „ Jak powstaje książka?”, „ Skąd się bierze chleb?” „Dlaczego ryby nie mają nóg?” albo „Dlaczego rower ma dwa koła?”. Dzieci są Poszukiwaczami - to one eksperymentują i odpowiadają na powstałe zagadki. Projekty są ciekawym przedsięwzięciem naukowo – poznawczym. Dają dzieciom dużo wiedzy opartej na własnym doświadczeniu,  ich postawie ciekawości, otwartości na bliskie i dalekie otoczenie, które na co dzień obserwują i które chcą poznać.

Zajęcia artystyczne
Prace artystyczne umożliwiają dzieciom poznawanie różnych technik związanych ze sztuką oraz rozwijają ekspresję związaną z aktualnymi zainteresowaniami i ich potrzebami. Podczas tego czasu poznajemy różne techniki malarskie, tworzymy prace przestrzenne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych oraz tkanin, tkamy proste formy przy użyciu narzędzi tkackich.

Zajęcia ekologiczne
To nie tylko poznawanie możliwości dbania o środowisko, lecz także codzienne rozwijanie świadomości proekologicznej i odpowiedzialności związanej z aktualnym zanieczyszczeniem Natury. To również nasz własny ogródek edukacyjny dzięki któremu dzieci przez przykład i naśladowanie zdobywają cenne umiejętności.

Zabawy ruchowe
Zajęcia prowadzone są dynamiczny i aktywny sposób, w formie zabawy. Dzieci podczas zajęć, nie tylko mają zapewnioną dużą dawkę ruchu, a także współtworzą różne aktywności. Oprócz zabawy z chustą Klanzy czy w klasyczne gry ruchowe rozwijające współprace, to także dzieci budują tory przeszkód i labirynty, aby następnie je zdobywać.

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.