W ramach codziennych zajęć przedszkolnych wykorzystujemy różnorodne metody i techniki pracy z dziećmi, które pomagają rozwijać ich twórczy potencjał. Są to m.in.:

Projekty badawcze
Ispirowane pomysłami dzieci, różnego rodzaju działania i aktywności, w których wspólnie możemy odkryć, np. „ Jak powstaje książka?”, „ Skąd się bierze chleb?” „Dlaczego ryby nie mają nóg?” albo „Dlaczego rower ma dwa koła?”. Dzieci są Poszukiwaczami - to one eksperymentują i odpowiadają na powstałe zagadki. Projekty są ciekawym przedsięwzięciem naukowo – poznawczym. Dają dzieciom dużo wiedzy opartej na własnym doświadczeniu,  ich postawie ciekawości, otwartości na bliskie i dalekie otoczenie, które na co dzień obserwują i które chcą poznać.

Zajęcia przedszkolne w Warszawie

Zajęcia muzyczno-rytmiczne
Poprzez doświadczanie przez dzieci różnych form muzycznych oraz rozwijanie zainteresowań związanych ze śpiewem i tańcem każde dziecko ma okazję do własnej ekspresji, a także kształtowania wyobraźni  i aktywności inicjowanej twórczą inspiracją.

Zajęcia artystyczne
Prace artystyczne umożliwiają dzieciom poznawanie różnych technik związanych ze sztuką oraz rozwijają ekspresję związaną z aktualnymi zainteresowaniami i ich potrzebami.  Podczas zajęć poznajemy techniki „decoupage”, tworzymy prace przestrzenne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych oraz tkanin, tkamy proste formy przy użyciu narzędzi tkackich, a dzięki technice „mokre na mokrym” tworzymy plakaty i własne książeczki.

Zajęcia ekologiczne
To nie tylko poznawanie możliwości dbania o środowisko, lecz także codzienne rozwijanie świadomości proekologicznej i odpowiedzialności związanej z aktualnym zanieczyszczeniem Natury. To również nasz własny ogródek edukacyjny dzięki któremu dzieci przez przykład i naśladowanie zdobywają cenne umiejętności.

Zajęcia teatralne
Zajęcia prowadzone we współpracy z Nauczycielem i inspirowane pomysłami dzieci, podczas których wykorzystując rekwizyty i materiały parateatralne będziemy mogli grać spektakle, odtwarzać ciekawe role, wcielać się w bardziej lub mniej znanych bohaterów i postacie literackie. Dzieci zaprezentują osobiste, kierowane spontanicznością zdolności aktorskie.

Original Play
Metoda inspirowana podejściem Dr F. Donaldsona, który przedstawił nowy sposób na „prawdziwą” zabawę, w której kluczowym elementem jest relacja oparta na kontakcie osób/dzieci bawiących się. Zajęcia opierają się na spontanicznej ekspresji dzieci i dorosłych w formie zabawy w poczuciu akceptacji, bezpieczeństwa i życzliwości.

Joga dla dzieci / Zabawy ruchowe
Zajęcia prowadzone są dynamiczny i aktywny sposób, w formie zabawy.  Uczą dzieci systematyki oraz wzmacniają całe ciało, ćwiczą mięśnie, a przede wszystkim niwelują tworzące się już w wieku przedszkolnym wady postawy i asymetrie w obrębie ciała. Są niezwykle atrakcyjne ze względu na zmieniające się formy ćwiczeń, a także sposób prowadzenia, gdzie czas zajęć jest podzielony na szybkie i zwinne aktywności, pozycje statyczne oraz relaks.

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.