Przedszkole anglojęzyczne Warszawa, Białołęka

Nasza placówka jako przedszkole anglojęzyczne oferuje dzieciom możliwość regularnego i naturalnego kontaktu z językiem (głównie british english).

Spotkanie z językiem obcym na etapie przedszkolnym stanowi najczęściej pierwsze tego typu doświadczenie w życiu dziecka, i długo pozostaje w pamięci. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcić dzieci do poznawania drugiego języka jak również pokazać, że oswajanie go może być przyjemne i łatwe.

Nauka przez zabawę
Dzieci w wieku przedszkolnym wyróżnia otwartość i szybkość przyswajania informacji, dlatego łącząc zabawę z nazywaniem świata i komunikacją w języku angielskim tworzymy naturalne warunki do rozwoju potencjału językowego. U nas dzieci uczą się języka obcego w taki sam sposób, w jaki nauczyły się języka ojczystego. W naszym rozumieniu nauka jest zabawą, swoistą „językową przygodą”, pomagającą zaprosić najmłodszych do świata dwujęzyczności, a tym samym otworzyć przed nimi perspektywę wielokulturowego myślenia.

Dwujęzyczność od dziecka
Dwu- lub wielojęzyczność jest cechą wpisaną w potencjał każdego dziecka, jednak tylko dzięki stałemu przebywaniu w otoczeniu, w którym używa się języka obcego, przedszkolak ma szansę ją rozwinąć a następnie pogłębiać. Właśnie dlatego w naszym przedszkolu zatroszczyliśmy się o warunki podobne życia w dwujęzycznej rodzinie. Codzienne zabawy i aktywności prowadzone są w językach ojczystym i obcym a nauczyciele: polsko- i anglojęzyczni są w ich czasie stale dostępni.

 

Zobacz opis metod i technik pracy, które stosujemy:

Metoda immersji językowej

Metoda Naturalna

Nauka poprzez zabawę i dawanie przykładu - Teaching through Play and Example

Nauka poprzez technikę reagowania całym ciałem - Total Physical Response (TPR)

Nauka poprzez opowiadania - storytelling

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.