Przedszkole anglojęzyczne Warszawa, Białołęka

Spotkanie z językiem obcym na etapie przedszkolnym stanowi najczęściej pierwsze tego typu doświadczenie w życiu dziecka, i długo pozostaje w pamięci. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcić dzieci do poznawania drugiego języka jak również pokazać, że oswajanie go może być przyjemne i łatwe.

Nauka przez zabawę
Dzieci w wieku przedszkolnym wyróżnia otwartość i szybkość przyswajania informacji, dlatego łącząc zabawę z nazywaniem świata i komunikacją w języku angielskim tworzymy naturalne warunki do rozwoju potencjału językowego. W naszym rozumieniu nauka jest zabawą, swoistą „językową przygodą”, pomagającą zaprosić najmłodszych do świata dwujęzyczności, a tym samym otworzyć przed nimi perspektywę wielokulturowego myślenia.

Nasze metody

W edukacji językowej stosujemy różne metody oraz techniki pracy dzięki którym poznawanie nowego języka staje się szybkie i spontaniczne. Celem naszego przedszkola jest uwolnienie językowego potencjału dziecka, uwzględniając jego indywidualne potrzeby, możliwości, talenty, jak i personalne upodobania.

Inspiruje nas:

Nauka poprzez zabawę i dawanie przykładu - Teaching through Play and Example
Zabawa uczy i utrzymuje zainteresowanie, przyciąga uwagę, dzięki temu nauka staje sie przyjemnością. Język komunikacji „przemycany” jest w postaci piosenek, rymowanek, gier, grupowych zabawach i aktywnościach, angażujących wszystkie zmysły dziecka. Efektywność techniki polega na tym, że angielski jest przekazywany poprzez przykład do naśladowania, który daje nauczyciel (sposób wyrażania, akcent, mimika), tak więc język obcy natychmiast jest praktywowany i utrwalany podczas zabawy na zajęciach grupowych.

Nauka poprzez technikę reagowania całym ciałem - Total Physical Response (TPR)
Nadrzędną rolę odgrywa „mowa ciała”, czyli gesty, mimika i intonacja głosu nauczyciela, który daje przykład jak się komunikować efektywnie, aktywizując całe ciało. Technika ta wspiera rozwój umiejętności słuchania i rozumienie języka. Ponadto daje upust energii, jaką posiada dziecko. Dzięki temu dziecko nie jest zmuszane do pasywnego uczenia się, i zamiast siedzieć, nudzić się, to ma możliwość zapamiętywania, utrwalania języka poprzez ruch, mimikę.

Nauka poprzez opowiadania - storytelling
Przyswajanie nowych zwrotów, słownictwa odbywa się poprzez opowiadanie bajek z wykorzystaniem dostępnych rekwizytów jak obrazki, książeczki, pacynki, zabawki. Zawsze jest pretekst, by opowiedzieć krótką historyjkę, ułożyć rymowankę, która nie tylko bawi, ale również uczy, ponieważ dostarcza istotne informacje opisujące otoczenie i świat wokół dziecka.

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.