7.00-8.45 Rozpoczynamy dzień 

Jest to czas schodzenia się dzieci, kiedy powoli wchodzimy w dzień przedszkolny. W tym czasie bawimy się i rozbudzamy.

8.45-9.30 Powitanie, śniadanie poprzedzone wspólnym przygotowaniem go przez nauczycieli i dzieci

Zaczynamy przygotowywać się do śniadania. Myjemy ręce, znajdujemy swoje miejsca przy stolikach, tak aby móc rozkoszować się posiłkiem. Najpierw jemy ciepłą część śniadania, potem wybieramy nasze ulubione warzywa, pasty i jemy je z pieczywem upieczonym w przedszkolu oraz innymi dodatkami.

9.30 - 11.15 Realizowanie zajęć, zabaw i twórczych prac wynikających z planu dnia

Są to m.in.: zajęcia muzyczno-taneczne, rytmika, ceramika, zajęcia kulinarne, zajęcia z poznwania własnych emocji, eksperymenty, wizyty gości oraz zajęcia edukacyjne wynikające z programu rocznego.

11.15 -11.40 Pierwsza część obiadu - gorąca zupa

11.40 - 12.45 Zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym
Posileni zupą wychodzimy na dwór, zaczerpnąć świeżego powietrza. Jest to czas wolnej zabawy aranżowanej przez dzieci. W sezonie letnim zajmujemy się także przedszkolnym ogródkiem, a w upały kąpiemy w basenie.
12.45 - 13.15 Czas przygotowania do obiadu i wspólna druga część obiadu
 
13.15 - 15.15 Poobiednie mycie zębów, przygotowanie do odpoczynku, czas relaksu, snu lub czytania bajek
Po umyciu zębów dzieci młodsze mogą w spokoju oddalić się na regenerującą drzemkę. Dzieci starsze zwykle relaksują się podczas gdy nauczyciel czyta im baśń lub inną opowieść. Po odpoczynku, dzieci kończą aktywności rozpoczęte podczas dnia przedszkolnego, bawią się swobodnie i przebudzają.
15.15 - 16.00 Przygotowania do podwieczorku i podwieczorek
 
16.00 - 18.00 Czas zabawy i aktywności twórczej inicjowanej przez dzieci, pobyt na świeżym powietrzu
Po podwieczorku, oddalamy się do szatni tak, aby jeszcze raz tego dnia wyjść na dwór. Śnieg i deszcz nie są nam straszne. Dlatego też wychodzimy zawsze jeżeli tylko jest to dla nas bezpieczne. Kiedy jednak nie możemy wyjść - tańczymy, malujemy, podrzucamy piłkami lub tworzymy rzeczy, które przydadzą się nam w naszej zabawie.

 

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.