W naszym przedszkolu uważamy że jakość pożywienia przekłada się nie tylko na prawidłowy wzrost i zdrowie dzieci ale także pośrednio ma wpływ na prawidłowe kształtowanie się sfery mentalnej i psychicznej.  Dlatego w szczególny sposób dbamy o zapewnienie naszym dzieciom jak najlepszego, zdrowego pożywienia.

Przedszkole Wegetariańskie Warszawa

Pełna kontrola naszej kuchni
Wszystkie posiłki przygotowujemy codziennie na świeżo tuż przed podaniem na stół. Korzystamy z własnej kuchni i dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym jakie produkty serwujemy dzieciom oraz w jaki sposób poddawane są one obróbce. Posiadamy wdrożony system jakości HACCP. Stosujemy ekologiczne, naturalne metody przygotowywania żywności tak aby zachować cenne wartości odżywcze. Nie używamy kuchni mikrofalowej!

Pełnowartościowe i ekologiczne produkty
Dania przygotowywane są na bazie produktów: ekologicznych z certyfikowanych upraw lub pochodzących od naszych zaufanych dostawców. Do wytwarzania posiłków wykorzystujemy tylko świeże, naturalne i nieprzetworzone produkty.

W przedszkolu nie używamy produktów: przetworzonych, rafinowanych, konserwowanych, zawierających chemiczne dodatki i barwniki, zawierających GMO.

Zbilansowane pożywienie
Codzienne menu oparte jest na zbilansowanych, wspierających zdrowy rozwój dzieci, posiłkach wegetariańskich lub wegańskich. Posiłki oparte są na produktach sezonowych i uwzględniają potrzebę dostosowania pożywienia do pory roku i klimatu. Nad zbilansowaniem diety czuwa współpracujący z nami dietetyk - Iwona Kibil, która specjalizuje się w naturalnym, wegetariańskim odżywianiu. Jako przedszkole wegetariańskie w Warszawie jesteśmy otwarci na dzieci z różnymi uwarunkowaniami żywieniowymi dopasowując dietę do ich indywidualnych potrzeb. Uwzględniamy także alergie pokarmowe.

 

Informacja o naszym dietetyku

Przykładowy jadłospis

 

Nasze posiłki na zdjęciach

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.