W naszym przedszkolu uważamy że jakość pożywienia przekłada się nie tylko na prawidłowy wzrost i zdrowie dzieci ale także pośrednio ma wpływ na prawidłowe kształtowanie się sfery mentalnej i psychicznej.  Dlatego w szczególny sposób dbamy o zapewnienie naszym dzieciom jak najlepszego, zdrowego pożywienia.

Przedszkole Wegetariańskie Warszawa

Pełna kontrola naszej kuchni
Wszystkie posiłki przygotowujemy codziennie na świeżo tuż przed podaniem na stół. Korzystamy z własnej kuchni i dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym jakie produkty serwujemy dzieciom oraz w jaki sposób poddawane są one obróbce. Stosujemy ekologiczne metody przygotowywania żywności tak aby zachować cenne wartości odżywcze. Nie używamy kuchni mikrofalowej!

Pełnowartościowe, ekologiczne produkty
Dania przygotowywane są na bazie produktów ekologicznych z certyfikowanych upraw lub pochodzących od naszych zaufanych dostawców. Do wytwarzania posiłków wykorzystujemy tylko świeże, naturalne i nieprzetworzone produkty.

W przedszkolu nie używamy produktów: przetworzonych, rafinowanych, konserwowanych, zawierających chemiczne dodatki i barwniki, zawierających GMO.

Zbilansowane pożywienie
Codzienne menu oparte jest na zbilansowanych, wspierających zdrowy rozwój dzieci, posiłkach wegetariańskich lub wegańskich. Posiłki oparte są na produktach sezonowych i uwzględniają potrzebę dostosowania pożywienia do pory roku i klimatu. Nad zbilansowaniem diety czuwa współpracujący z nami dietetyk - Iwona Kibil, która specjalizuje się w naturalnym, wegetariańskim odżywianiu. Jako przedszkole wegetariańskie w Warszawie jesteśmy otwarci na dzieci z różnymi uwarunkowaniami żywieniowymi dopasowując dietę do ich indywidualnych potrzeb. Uwzględniamy także alergie pokarmowe.


Informacja o naszym dietetyku

Przykładowy jadłospis

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.