Zajęcia adaptacyjne prowadzone są od poniedziałku do piątku w indywidualnie ustalonych godzinach. Dzieci w naturalny sposób wprowadzane są w rytm zajęć przedszkolnych wraz z towarzyszącym im Rodzicem lub Opiekunem. Umożliwia to komfortową aklimatyzację oraz daje poczucie bezpieczeństwa w nowych dla dziecka warunkach.Zajęcia adaptacyjne Warszawa, Białołęka

 • Cykl pierwszych czterech zajęć jest nieodpłatny
 • Plan adaptacji ustalany jest podczas wstępnej konsultacji
 • Adaptację dzieci prowadzimy przez cały rok kalendarzowy
 • Zajęcia organizowane są w dogodnych dla rodziców terminach
 • W przypadku uczestnictwa dziecka w posiłkach nie pobieramy dodatkowych opłat

Aby zgłosić dziecko prosimy o kontakt mailowy na adres przedszkola.

Idea prowadzenia zajęć adaptacyjnych

Czas adaptacji dziecka do pobytu w przedszkolu jest istotnym momentem w jego samodzielności zarówno w sferze osobistej, jak i społecznej. Jest przełomem pomiędzy bliskim kontaktem z rodzicami a potrzebą autonomii i chęci nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Jest wreszcie okazją do rozwoju w sferze emocjonalno – poznawczej, gdzie w przyjaznym otoczeniu przedszkolnym ma okazję wyrazić swoją indywidualność, rozwijać swoje talenty.

W naszym przedszkolu dajemy dzieciom przestrzeń, w której w naturalny sposób uczą się spędzać czas ze sobą i z wychowawcami, uczą się rytmu dnia i następujących po sobie aktywności, poznają otoczenie i nawiązują bliskie relacje, nabywają bezcenne doświadczenie, w którym dają wyraz siebie, swojej osobowości i temperamentu.

Dbamy o samopoczucie i komfort każdego dziecka, dlatego przed pojawieniem się gotowości do pozostania samemu w przedszkolu organizujemy zajęcia adaptacyjne. Mają one na celu zapoznanie się dzieci z miejscem i kadrą pedagogiczną. Są czasem, w którym w poczuciu bezpieczeństwa mogą one stopniowo integrować się wraz z innymi dziećmi, poznawać bliżej swoje wychowawczynie, uczestniczyć w proponowanych aktywnościach i bawić się swobodnie. Jest to dla nich szczególny czas, w którym mogą odkryć to, co dla nich dotąd nieznane i z ciekawością otworzyć się na nowe możliwości.

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.