Zerówka Białołęka, Targówek - Warszawa Nasza zerówka oferowana jest dla dzieci, które mają przed sobą jeszcze rok do rozpoczęcia szkolnej przygody w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Do zerówkowiczów przyjmujemy 5 i 6-latków, ale także już 4,5 letnie dzieci, które szczególnie potrzebują dodatkowej aktywności intelektualno-poznawczej oraz które interesuje świat liter i języka. Przyjmujemy także dzieci na czas samej zerówki, nawet jeśli wcześniej nie uczęszczały do naszego przedszkola.

Indywidualne podejście

Zaletą naszej zerówki jest indywidualne podejście do każdego z dzieci oraz umiejętne przygotowanie ich do życia w społeczności szkolnej przy współpracy z samymi dziećmi oraz rodzicami.

Zajęcia zerówki

Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu i są planowane przez nauczyciela tak, aby odpowiadały potrzebom dzieci oraz wymogom podstawy programowej Kuratorium Oświaty. Ponadto, dzieci wciąż realizują program wychowania przedszkolnego.

Zajęcia zerówki mają umożliwić dzieciom rozwój intelektualny, poznawczy i ruchowy, uwrażliwić je na piękno natury i kultury, wspomóc dzieci w kształtowaniu czynności intelektualnych oraz ich przynależności społecznej. Mają one również na celu rozwijać umiejętności społeczne, budować system wartości i dziecięcą wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym.

Ze względu na profil naszego przedszkola, niektóre z celów wychowywania przedszkolnego szczególnie uwypuklamy w czasie prowadzonych zajęć. Już najmłodszych podopiecznych zachęcamy i uczymy otwartego wyrażania swoich uczuć, wrażeń i obaw – dzieci po roku zerówki samodzielnie są w stanie obdarzyć uwagą swoich kolegów i dorosłych, również rozumieją sens ich wypowiedzi oraz intencje. Poza tym, jako wychowawcy, koncentrujemy się na kształtowaniu u dzieci potrzeby dbania o własne zdrowie, orientowania się w podstawowych zasadach zdrowego żywienia i jego generalnej istocie. Służy temu m.in.: wspólne przygotowanie posiłków. Budujemy u dzieci poszanowanie dla roślin i zwierząt oraz pielęgnujemy wrażliwość na przyrodę. Nasi podopieczni dzięki ekologicznemu profilowi przedszkola, doskonale rozumieją, w jakich warunkach odbywa się rozwój zwierząt i wzrost roślin. Dzięki naszemu mini ogródkowi, dzieci same pielęgnują u siebie potrzebę dbania o przyrodę, wiedzą, jak tę potrzebę realizować.

Dzięki codziennemu kontaktowi z językiem angielskim nasi podopieczni mają zapewniony lepszy start w szkole podstawowej. Dokładamy starań, aby każde z nich, po ukończeniu naszej zerówki, było jak najlepiej przygotowane językowo.

Dla dzieci przewidziane są również zajęcia o charakterze naukowym. Mają one na celu, za pomocą eksperymentów i obserwacji, pomagać dzieciom kształtować myślenie przyczynowo-skutkowe, stymulować do wyciągania wniosków. Realizujemy również wspólnie projekty edukacyjne, które wynikają z zainteresowań dzieci, tworzymy im kameralne warunki rozwoju oraz stawiamy na zdobywanie wiedzy poprzez własne doświadczenia.

 • godziny pracy:
  7:00 - 18:00
 • ul. Wiśniowy Sad 7
  03-259 Warszawa, Białołęka
 • telefon:
  690 86 86 86
 • e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.